Köpek Cinsleri

Afador Köpek Cinsi Ve Özellikleri

Tüm Dünya tarafından insanların en çok sevdiği melez ırkı olan Afador Köpek cinsi hakkında geniş bilgiler

Labrador Retriever ile Afgan tazısının melezi olarak bilinen Afador köpekleri, köpek cisleri arasında en çok sevilen canlılardan biridir.

Afador köpek ırkı, fiziksel görüntüsü kadar karakteride çok popüler bir ırktır. Afador köpek cinsi, labrador retriever ve afgan tazısı melezi olduğundan ötürü her iki atasının da ortak özelliklerini alan bir köpek cinsidir. Bu özellikleri pek çok insanın bu köpek hakkında daha çok ılımlı bakmasına yol açmaktadır. Afador köpek cinsi, dünyanın en popüler melez köpek cinsi haline gelmiştir. Ne kadar melez olursa olsun, bu cins harikadır!

Afador köpek Bakımı

Çok enerjik yapıya sahip olan Afador köpek cnsinin bakımı sürekli yapılmalıdır Günlük yeteri kadar egzersiz yapması gereklidir. Uzun ve ince tüylerinin düğümlenmesini engellemek için, belirli aralıklarla taranması gerekir. Bu köpek cinsi kilo almaya müsait bir cinstir. Bu sebepten ötürü, kilo almasını önleyecek biçimde kaliteli mamalar ile beslemek gereklidir.

Afador köpek cinsinde çıkabilecek sağlık sorunları

Bu köpek cinslerinden birisini sahiplenmeden evvel, bu ırkın özel ve titiz bakıma ihtiyaç duyduğunu hatırlatmak isteriz. Bu ırklarda olası çıkabilecek sağlık sorunları şu şekildedir:

  • Şeker hastalığı
  • Katarakt
  • Hemofili
  • Dirsek displazisi
  • Kalça displazisi
  • Fanconi sendromu
Etiketler

cihan

Merhaba ben cihan, yazı yazmasını ve yazıların paylaşılmasını seven bir insanım. Canlilar.net ile birçok yazıyı da büyük kitlelere paylaşmayı amaçlıyorum. Herşey canlılar için!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı