Hayvanlar

En İlginç Deniz Canlıları

Muhtemelen hayatınızda hiç rastlamadığınız ve rastlamayacağınız deniz canlıları!

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

 

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı, dudağına ruj sürülmüş gibi durduğu için bu ismi almıştır. Yüzgeçleri yürümesi için tasarlanmıştır, boyu ise 40 cm’ye kadar ulaşmaktadır. Etçil hayvandır.


Blobfish

İlginç ve tuhaf deniz canlıları

2013 tarihinde keşfedilmiştir. Çirkin balık olarak bilinen Blobfish, Avustralya, Tanzanya ve Yeni Zelanda civarlarında yaşamını sürdürmektedir.


Fırfırlı Köpek Balığı

Fırfırlı Köpek Balığı, avını bir yılan gibi yakalar ve sararak yer. 500 Metre kadar derinlikte yaşayan Fırfırlı Köpek Balığı, Güney Afrika civarında yaşamaktadır.


Kurt Balığı

İlginç ve tuhaf deniz canlıları

İlk defa 2015 tarihinde Japonya’da Hiroşi Hİrasaka isimli balıkçı tarafından Hokkaido adasında yakalanmıştır. Normal balık boyutlarından da üstün bir boyuta sahip olan bu balık, uzmanları korkutmuştur. Normalde 112 cm olması gereken bu balık, 2 metreye yakın bir boyu vardı.


Goblin Köpek Balığı

Derin sularda yaşayan Goblin Köpek balığı, fosili andırır. Goblin Köpek balığının en önemli özelliği ise keskin dişleridir. Neslinin tükenmek üzere olduğu bilinir, sık olarak görülmez.


Stareater balığı

Stareater balığı derin su balığıdır. Aynı zamanda sahip olduğu bir özellik: Dirimsel Işıldama özelliğine de sahiptir.

Etiketler

cihan

Merhaba ben cihan, yazı yazmasını ve yazıların paylaşılmasını seven bir insanım. Canlilar.net ile birçok yazıyı da büyük kitlelere paylaşmayı amaçlıyorum. Herşey canlılar için!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı