Köpek Cinsleri

En İyi Koruma Köpekleri

Köpekler, sahibini ve koruma görevini üstlendikleri yerleri en iyi şekilde korumakla görevlendirilir. Fakat bu içgüdü denilen his, bazı köpeklerde daha çok ağır basmaktadır. İşte Korumak için yaratılmış köpek türleri

Tarih boyunca insanoğlunu beslediği sürü hayvanlarını koruma ve kollama görevini üstlenmişliği ile koruyucu ve kollayıcı özelliğini kazanmıştır. Köpek türleri, insanoğlunun her zaman en yakın dostu olarak bilinir. Köpekler, koruyucudur ve kollayıcıdır. Sizlerde en iyi hangi köpek korur diyorsanız, sizlere farklı türlerden bilgiler vererek yardımcı olacağız.

 

Kangal Köpeği

Türkiye’ye özgü köpek türü olan Kangal, Sivas’ta yetiştirilmektedir. İri cüsseye sahip olması özgüvenini arttırmaktadır. Sivas Kangal köpeğinin en ideal bekçi köpeği olduğunu söylememiz mümkündür. Sivas Kangalları korumakla yükümlü oldukları hayvanları dış tehlikelere karşı korur. Dışarıdan bir tehdit unsuru oluşturduğunda anında saldırı pozisyonuna geçer ve sürüyü kollar. Türkiye’nin Doğu ve Güney Doğu bölgesinde sürü hayvanı yetiştiriciliğinin fazla olması, insanların Sivas Kangal köpeği beslemesine sebebiyet verir. İnek, koyun ve diğer küçük ya da büyükbaş hayvanınız varsa Sivas Kangal Köpeğini tercih edebilirsiniz.

Kangal Köpeği Özellikleri 

Alman Çoban Köpeği

En iyi koruma köpeği listesi: Alman Çoban köpeği

Türkiye’de oldukça yaygın beslenen Alman kurdu ismi ile bilinen Alman Çoban Köpeğinin kökeni Almanya’dır. Oldukça akıllı ve zeki olan bu köpek türü, en iyi bekçi köpekleri arasındadır. Korudukları bölgeyi her zaman en iyi şekilde korurlar. Üstün zekaları ve güçlü yapıları ile yabancı kişilerin o bölgeye yaklaşmalarına olanak sağlamazlar. Dünya üzerinde kolluk görevlileri uyuşturucu, kaçakçılık gibi operasyonlarda Alman Çoban Köpeğini tercih etmektedirler. Sizler Alman Çoban Köpeği alacaksanız, mutlaka Alman Çoban Köpeği Hakkında bilgiler edinmelisiniz.

Alman Çoban Köpeği Özellikleri

Doberman

Doberman’ın kökeni Almanya’ya dayanmaktadır. Eski bir tarihi olmayan Doberman’lar itaatkâr ve sadık türler arasında yer almaktadır. Asil görünüşleri ve güçlü yapıları ile sahibini ve korudukları bölgeleri en iyi şekilde koruyan bekçi köpekleri arasında yer almaktadır. Öyle zayıf olduklarına aldanmayın, yabancı bir kişi geldiğinde anında saldırı pozisyonuna geçer. Kaslı vücutları ve çevik davranışları ile korku salar. Doberman köpeği bakacaksanız mutlaka bahçeniz büyük olmalıdır. Bahçede serbest bırakabilirsiniz, gözünüz kapalı uyuyun.

Doberman Köpeği özellikleri

Great Dane (Danua)

Doberman köpek türünün kökeni Almanya’ya dayanmaktadır. Bu ırk oldukça asil bir görünüme sahiptir. 1 yaşına kadar hiçbir şekilde saldırıya geçmez, fakat bir yaşından sonra her türlü tehlikeye karşı savunmaya geçer. Bu köpek türleri, evli ve çocuklu aileler için ideal köpek türleri arasındadır. Oldukça hızlı olan bu köpek türünün tazı birleşiminden meydana geldiği bilinir. Vücut yükseklikleri 1 metreyi geçer, hiçbir şekilde hızına yetişemezsiniz. Koruyucu özellikleri oldukça yüksektir sadece gerektiğinde saldırırlar. Çok iyi bir şekilde eğitmeniz gerekiyor.


Boxer

Boxer köpek cinsi fiziksel özellikleri ile son derece sevecen ve vücut yapısı ile oldukça güçlü köpek türüdür. Sahibine son derece bağlı ve sadık olan bu köpek türünün, koruma içgüdüsü her zaman ön plandadır. Koruma içgüdüsü ile günümüzde birçok insan “aile köpeği” olarak kullanır. Yurtdışında ise asker ve polis kuvvetleri boxer köpeğini bekçi köpeği olarak kullanmaktadır.


Dogo Argentino

Tam bir bekçi köpeğidir. Sahibine son derece bağlı bir ırktır. Bu ırk, sizi en iyi şekilde koruyacaktır. Tehlikelere karşı anında bulunduğu bölgeyi savunur, bahçede bakıldığında kimseyi yanaştırmaz.

Dogo argentino köpek türü hakkında genel bilgiler

cihan

Merhaba ben cihan, yazı yazmasını ve yazıların paylaşılmasını seven bir insanım. Canlilar.net ile birçok yazıyı da büyük kitlelere paylaşmayı amaçlıyorum. Herşey canlılar için!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı