Köpek CinsleriKöpekler

En Oyuncu Köpek Türleri

Oyuncu Köpekler

En oyuncu köpek türleri yeni köpek sahiplenmek isteyen hayvan severlerin merak ettiği konulardan biridir. Özellikle çocuklu ve kalabalık bir aileye sahip olan kişiler oyuncu köpek alarak evlerine ekstra bir neşe getirmeyi tercih edebilirler.

Border Collie

En oyuncu ve en hareketli köpek cinslerinden biridir. Border Collie köpek türünün enerjisi neredeyse hiç bitmez. Her zaman hareket halinde olmayı ve oyun oynamayı çok severler. Yaptıkları oyun numaraları ile çevresindeki kişileri ve sahiplerini oldukça şaşırtırlar. Bununla birlikte çobanlar tarafından da sıklıkla kullanılan köpekler arasındadır. Beyaz ve siyah karışımı bir renge sahiptirler. Uzun ve yumuşak tüyleri ile dikkat çekerler. Hareketli, oyuncu ve zeki olmaları sebebiyle yetenek yarışmalarında en çok karşılaşılan türlerden biridir.

Jack Russell Teriyer

Bu türün enerjisi sürekli yüksek ve hiçbir zaman bitmez. Bununla birlikte yüksek enerjiye sahip olmayan kişiler onlarla ilgilenmekte biraz zorluk çekebilir. Çok fazla hareket ettikleri için çevresinde bulunan insanları rahatsız edebilir. Bu da bu türün apartman yaşamında zorluk çekebileceğini göstermektedir. Jack russell teriyer daha çok rahat alanı ve geniş alanlarda yaşamayı tercih ederler. Zeka kapasiteleri oldukça yüksek olduğu için yeni oyunları öğrenmeye ve eğitime oldukça yatkınlardır. Bununla birlikte öğrendikleri yeni numaralar ve oyunlarla sahiplerine neşe katar.

Labrador Retriever

En oyuncu köpek türleri arasında yer alan bir diğer cins de Labrador Retriever türüdür. Bu ırk da çok enerjik ve çok oyuncu bir türdür. Oyun oynamayı çok sevmesinin yanı sıra sahipleriyle ve diğer insanlarla çok iyi geçinirler. Ailelerine oldukça sadıktırlar. Sahiplerinin sözünü dinlemeyi ve sözünden çıkmamayı çok sever. Evde köpek beslemek isteyen kişilere en çok önerilen cinslerden biridir. Labrador Retriever cinsi köpekler ev ve iş yaşam koşuluna hemen adapte olabilir. Onlarla oyun oynandığı ve en sevdiği yemekleri verildiği takdirde her zaman mutlu olurlar.

Pomerian

Hem sevimli dış görünüşleri hem de oyuncu kişilikleriyle en çok sahiplenilen köpek ırklarından biridir. Boyları çok küçüktür fakat kuvvetleri asla azımsanmamalıdır. Son derece güçlülerdir. Enerjileri hiç bitmeyeceği gibi oyun oynarken sahiplerini yorabilirler. Bu köpek cinsleri oyun oynarken önlerine gelen her şeyi dağıtabilirler. Pomerian’ı sahiplenecek olan kişi onunla oyun oynamak için ve arkasını toplamak için yüksek enerjiye sahip olmalıdır. Onların yaptığı oyunlar sahiplerini oldukça hayrete düşürür. Sarı siyah tüyleriyle tilkiye benzer bir halleri vardır. Oldukça sevimli bir türdür.

Papillon

En oyuncu köpek türleri konusunda atlanmaması gereken bir diğer tür de Papillon’dur. Neredeyse en hareketli ve oyuncu köpek türü denilebilir. İsmi gibi kelebeği andıran yelelere ve uzun tüyleri ile oldukça sevimli bir görüntüye sahiptir. Papillon cinsinin enerjisi asla düşmez ve uyku saatleri dışında bir an olsun durmaz. Bu köpekler enerji olmalarının dışında çok da meraklı türlerdir. Merakları sayesinde yeni şeyleri hemen öğrenirler ve onlara kolayca eğitim verilebilmektedir. Yeni oyunlar öğrenmeyi ve oynamayı da çok severler. En sevdikleri oyuncaklar ise genelde toplardır. Sahipleriyle beraber topun peşinden koşmayı ve geri getirmeyi çok severler. Papillon türü köpekler çok da zeki oldukları için eğitim konusunda sahiplerini hiç üzmezler. Boyutları da küçüktür.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı