Hayvanlar

En Yaygın Kedi ve Köpek İsimleri

Kedi Köpek İsimleri

En yaygın kedi ve köpek isimleri özellikle yeni evcil hayvan sahiplenecek kişiler tarafından sık araştırılan bir konudur. Kişiler genelde kedi ve köpeklerinin dış görünüşüne göre ya da karakter özelliklerine göre bir isim koymak isterler. Fakat özellikle köpekler yavruluk döneminden itibaren kendi ismine alışmalıdır. Bu sebeple en erken zamanda köpeğe bir isim bularak ona kendi ismiyle hitap etmek gerekir. Köpeğe kendi ismiyle hitap etmek eğitim vermeyi de oldukça kolaylaştıran bir durumdur. Bu nedenle pek çok evcil hayvan sahibi kedisine ya da köpeğine isim verirken en çok tercih edilen isimler arasından bir isim geçmek isterler.

Evcil Hayvana İsim Vermek

En yaygın kedi ve köpek isimleri araştırılmasan önce aslında kısa bir süre evcil hayvan incelenmelidir. Evcil hayvanı doğru analiz ederek ona en yakışan ismi vermek gerekir. Bu nedenle yeni kedi ya da köpek sahipleri aşağıdaki maddelere yönelik olarak yeni bir isim bulabilir;

  • İlk olarak kedinin fiziksel özelliklerine ve karakterine dikkat etmek gerekir. Tüylerinin rengi, rahat ya da cesur olması gibi özellikler detaylı bir şekilde analiz edilmelidir.
  • Hayvanlar kendilerine söylenen kelimeleri ayırt edebilmektedir. Bu nedenle kişiler beğendikleri ve düşündükleri isimleri hayvanlarına söylemelidir. Hayvanın verdiği tepkiye göre o ismi sevip sevmediği anlaşıla bilir. Örneğin söylenen isme olumsuz bir tepki verdiyse o ismin kullanılmaması daha iyi olacaktır.
  • Kişiler evcil hayvanlarına isim verirken onunla bütünleşecek ve ona en çok yakışacak bir isim verilmelidir. Çünkü kişiler zaman geçtikçe bu ismi kullanmak istemeyip başka bir isim seçebilir. Bu da hem köpekler hem kediler için sorun yarata bilir. Bu sebeple isim seçerken rastgele isim seçmemek önemlidir.

En Yaygın Kedi İsimleri

Kediler genel olarak eğitilmeyen canlılar olduğu için pek çok kişi kedinin ismini rastgele seçebilir. Kediler eğitilmese de aynı ses tonlarına ve aynı kelime yapılarına oldukça hakim olurlar. Bu sebeple kediyle oynarken ya da çağırırken aynı ses tonuyla ve aynı hecelerle seslenildiği zaman bir süre sonra isimlerine alışacaklardır. Sırtları dönük olsa da kendi isimlerini duyup geri döneceklerdir. Kedilere eğitim çok zor verildiği için isim verilirken kolay anlayabileceği isimler verilmelidir. Badem, Tarçın, Duman, Pamuk, Mia gibi isimler en yaygın kedi isimleridir.

En Yaygın Köpek İsimleri

En yaygın kedi ve köpek isimleri araştırılırken köpek isimleri herkese çok tanıdık gelecektir. Özellikle bazı köpeklerin türlerine göre ve tüylerinin rengine göre onlara belli isimler verilir. Köpek isimlerinde en çok kullanılan ilk üç isim Tarçın, Şila ve Hera’dır. Bununla birlikte Paşa, Maya, Pablo ve Ares gibi isimler de köpeklerde çok fazla tercih edilir. Kişiler köpeklerine isim bulmakta zorlanıyorsa köpeğin dış görüntüsüne bakarak bu en yaygın köpek isimlerinden birini seçebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı