Hayvanlar

Guinea Pig

Minimini sevimli, oldukça utangaç bu canlı türünü tanıdıkça daha çok seveceksiniz.

Hamster ile karıştırılan Guiena Pig cinsi hayvan türü, kemirgenler ailesinden canlı türüdür.

 

Guinea Pig’ler hamster ile karıştırılan, kemirgen ailesinden gelen bir türdür. Kemirgen ailesinin bir türü olmasını rağmen kemirme huyu olmayan Guinea Pig’ler tavşana benzerliği ile dikkat çekmektedir. Oldukça ürkek ve utangaçtırlar.

Tarihçesi

Kökenleri 10.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Bu canlı türüne ülkemizde pek rastlanmamaktadır. Guiena Pig canlı türünü, Avustralya, Amerika ve Birleşik Krallık ülkelerinde insanlar beslemektedir.

İnsanlar genellikle Guiena Pig canlı türüne şu isimleri vermişlerdir:cavia, hint horozu, kürklü, kobay ve ginepig olarak isimlendirilmiştir. Tarih boyunca İspanyollar, Güney Amerika’yı keşfettikten sonra bu canlı türünü evcil olarak beslemeye başlamışlardır.

Bakımı

Guniea Pig’ler ev içerisinde kolay ve zahmetsiz bir şekilde bakılır. Diğer Kemirgen türlerinde gördüğünüz negatif beslenmeyi zorlaştıran unsurları Guniea Pig’lerde göremezsiniz.
Kafesin içinden çıkmaya korkarlar, dışarı çıktıklarında içgüdüsel olarak avlanacaklarını zanneder bu canlı türü. Sebzeleri çok severler, ısırma huyları yoktur.

Guiena Pig Görselleri

Etiketler

cihan

Merhaba ben cihan, yazı yazmasını ve yazıların paylaşılmasını seven bir insanım. Canlilar.net ile birçok yazıyı da büyük kitlelere paylaşmayı amaçlıyorum. Herşey canlılar için!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı