İnsan

İlk İnsan Teorisi Ve Bilinmeyenler

İnsan kökeninin Afrika'dan geldiğini iddaa eden İngilizler insan türünün birden fazla atadan türediğini keşfetti. İngilizler bu çalışma ile, bilim dünyasında yeni bir sayfa açtı.

Birden Fazla Irkın karışması ile insan ırkının kökeni tamamen karışmıştır. Afrika’da yaşamını sürdüren Heidelberg insan türü ve Neandertal insanı gibi Homo cinsi insan türleri kendi aralarında üreyerek çoğalması ile türemiştir.

Din kitaplarında yer alan Adem ile biyolojik olarak dünya üzerinde yaşamış olan Adem aynı kişi değildir. Günümüzde varlığını sürdüren insan ırkının ortak annesi ise Mitokondri Havvası olarak bilinir.

İngiliz araştırmacılar, yaptıkları araştırmalarda Homo Sapiens sapiens ırkının alt türünün ise son 302 bin yıl evvel Afrika’da yaşamış olan Neandertal ve Heidelberg insanı gibi Homo insan cinsine ait farklı kökenlerin, karışıp çoğalması ile türediğnii kanıtlamışlardır.

İlk İnsan Teorisi

İlk insan kelimesinden birçok insan dini kitaplarda yer alan Hz. Adem ‘i işaret eder. Fakat Biyolojik ve genetik Adem tamamen farklı kişilerdir. O halde, günümüzde ki insanların ortak anası yani en büyük atamız Mitokondri Havvası : kutsal kitaplarda yer alan Havva ve biyolojik olarak homo sapiens sapiens alt türüne ait olan ilk insan bireyi, tamamen farklı kişilerdir. Öncelikle akıllarda soru işaretlerini yanıtlayalım:

Mitokondri Havvası

İnsan vücudunda üç tür DNA vardır. Bu DNA’lar: anne DNA’sı, baba DNA’sı ve sadece kadınlardan geçen mitokondri DNA’sı olarak bilinmektedir. Mitokondrier, hücrelerin enerji kaynağı olarak bilinmektedir. Kusursuz çalışmaları ile, evrim süreci boyunca sadece anneden geçtiği tespit edilmiştir. İnsanoğlunun büyükannesine Mitokondri Havvası denilir.
Öncelikle mitokondriyal kelimesini açıklamak gerekir. mitokondriyal dna, anneden çocuğa doğrudan geçer. Bu işlemlerde babadan kalıntıya yer yoktur. Dolayısıyla insanların mitokondriyal dna’sı anneden, annenin mitokondriyal dna’sı ise anneannesinden diye devam eden zincirdir. Erkek insanlarda mitokondri vardır, fakat bunları aktarmazlar. Mitokondriyal DNA” ya da kısaca “mtDNA” olarak gösterilmektedir.

Elimizde ki veriler ile, mitokondriyal havva‘nın bundan yaklaşık olarak 140.000 yıl önce yaşadığı, y kromozomsal ademin ise bundan yaklaşık olarak 60.000 yıl önce yaşadığını bilinmektedir.
Kloroplastlar ve mitokondriler, evrim boyunca insanoğlunun her hücresinde bulunan mükemmel ispatlardır. Geçmiş dönem: 2 milyar yıl öncesinden bu yana eşeysiz olarak bölünme ile üredikleri hücrelerin içerisine yerleşen ve belli bir zaman sonrasında serbest dolaşan bakteri kalıntılardır.
Havva ve Adem olayına değinecek olursak, Havva ve Adem kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de bir çift olarak bilinse de, kesinlikle çift değildi. Tarih boyunca iki Adem’den söz edilmektedir. Birisi 60.000 yıl önce ki adem, diğeri ise 20.000 yıl önce ki Adem’dir. Bunlar tamamen farklı kişilerdir. Fakat efsanevi yazılaa göre ilk kadın değildir. Tek kadın da değildir, o dönemlerde birden fazla insan dişisi yaşamını sürdürmüştür. Günümüze kadar dayanan tüm insanların ortak atası konumundadır. O Dönemlerde yaşamış olan kadınların soy hatları bir süre sonrasında tamamen tükenmiştir, ne yazık ki günümze kadar ulaşamamıştır.

Adem Kökeni

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’de, ilk insanın fiziksel olarak ilk insan olduğuna yer verilmiştir. Fakat bu söz, evrim gerçeği ile çelişmektedir. Hz. Adem’in Kuran’da yer alan dinsel öğretilere inanan ilk insan olduğu tanımlanmaktadır.

Şu görsele dikkat etmeliyiz ki, insan ırklarını açıkça göstermiştir. En sağda yer alan günümüzde ki insan ırkının atasıdır.

 

Etiketler

cihan

Merhaba ben cihan, yazı yazmasını ve yazıların paylaşılmasını seven bir insanım. Canlilar.net ile birçok yazıyı da büyük kitlelere paylaşmayı amaçlıyorum. Herşey canlılar için!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı