Köpekler

Köpek Sahiplenme Kararı Verenler için İhtiyaç Listesi

Köpek sahiplenmede gerekli tüm ihtiyaçlar...

Köpek sahiplenme hayalinizi gerçekleştirmenize çok az kaldı, artık ücretsiz köpek sahiplenme sürecini resmen başlatacaksınız! Hayatınızda yepyeni bir dönemin başlangıcı olacak bu karar anından itibaren dostunuzun ihtiyaçlarını karşılamaya başlamalı, henüz köpeğiniz evinize gelmeden onun hem sağlığı hem mutluluğu hem de konforu için harekete geçmelisiniz. Köpek ürünleri söz konusu olduğunda karşınıza çıkan sayısız seçenek sizi korkutmasın, köpek bakmanın belli sorumlulukları ve bu sorumluluklarla birlikte gelen maliyetleri olsa da ilk etapta ihtiyaçları sınırlı tutmak da mümkündür. Önemli olan önceliklerinizi ve onun gereksinimlerini doğru belirlemek; uygun fiyatlı kaliteli ürünlere erişebilmektir. Peki ona kavuşmadan hangi ihtiyaçlarını öncelikli olarak karşılamanız gerekir? 

Köpek Maması

Köpek sahiplendirmek isteyenler ilan detaylarında köpeklerin yaşı ve gelişim evresi ile ilgili detayları paylaşırlar. Sahipleneceğiniz köpekle ilgili edindiğiniz bu bilgi onun en temel gereksinimini karşılamanızı sağlayacaktır. Köpek sahiplenme sürecinde son aşamaya gelip dostunuza kavuşmadan onun gelişim evresine özel formüle edilen kaliteli köpek mamaları arasından seçim yapabilirsiniz. Yavru köpek sahiplenme kararı verdiyseniz yavru köpek maması çeşitlerini, yetişkin köpek sahiplenme kararı verdiyseniz yetişkin köpek maması çeşitlerini ya da yaşlı köpek sahiplenme kararı verdiyseniz yaşlı köpek maması çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Mama seçimi esnasında ırksal sınıflandırmayı da dikkate almalısınız. 

Mama ve Su Kabı

Köpeklerin en temel ihtiyaçları arasında köpek maması ve su kabı da bulunmaktadır. Köpek sahiplenme sonrasında düzenli olarak besleyeceğiniz dostlarınızın ayrı bir mama ve su kabının bulunması hem aidiyet hislerini artıracak hem eğitim süreçlerini kolaylaştıracak hem de rutinlere alışmalarını kolaylaştıracaktır. Mama ve su kabı seçimi sırasında köpeklerin sağlıklarına zarar vermeyen materyallerden üretilen ve kolay temizlenebilen ürünleri önceliklendirebilirsiniz.

Tasma ve Gezdirme Kayışı

Köpek sahiplenme kararı sonrası gün içerisinde uzun yürüyüşlere hazır olmalısınız! Veteriner hekimlerin onay verdiği andan itibaren köpeklerin tuvalet ihtiyaçlarını karşılamak, sosyalleşmek ve enerjilerini atmak için günlük egzersizlere ihtiyaçları olacaktır. Evinizin korunaklı ve geniş bir bahçesi yoksa dostunuz eve gelmeden önce ya da hemen sonra bedenine uygun bir tasma satın almanız gerekir. Tasma seçimi sırasında her zamanki gibi dikkatli olmalısınız. Tercih ettiğiniz tasma hem dostunuza zarar vermemeli hem de onun koparamayacağı sağlamlıkta olmalıdır. Köpek tasmaları ve gezdirme kayışları tercihinde yavru ve yetişkin köpekler için farklı kriterlerin aranması mümkündür. Örneğin yavru bir köpek sahipleniyorsanız eğitimi için kısa ve kontrol edilmesi kolay kayışlar daha avantajlı olurken eğitimli bir köpek sahipleniyorsanız uzayan otomatik tasmalar hem onun hem de sizin konforunuzu artıracaktır. 

Ödül Maması

Köpek sahiplenme sonrası ödül mamaları eğitim süreçlerine eğlence katan ve pozitif eğitim yaklaşımı sergilemenizi kolaylaştıracak en temel besin ürünleri arasında yer alır. Köpeklerin eğitimi eve geldikleri anda başlatılmalıdır, bu amaca ulaşılabilmesi için ödül mamaları büyük bir kolaylık sunacaktır. Üstelik dostunuzu mutlu etmek için de pratik bir seçenek oldukları unutulmamalıdır.

Köpek Yatağı

Köpekler kendilerine ait alanları olmasına bayılırlar. Yeni yuvalarında kendilerine ayrılmış bir alan yeni hayatlarına alışmalarını da bu süreçte rahat etmelerini de sağlayacaktır. Köpek sahiplenme öncesinde köpeğinizin boyutlarına uygun ürünler arasından seçim yapabilir; iç ya da dış mekanda köpeğinizin dinlenebileceği köpek yatağını alabilirsiniz.

Tarak

Köpek sahiplenme kararı verirken en çok ikileme düşüren ve endişe veren konuların başında tüy dökme sorunu gelir. Köpekler tüy dökerler ancak doğru bakım ile köpeklerde tüy sorunu ile baş etmek kolaylaşır. Ölü tüylerin alınması, köpek cildinin rahatlatılması, cilt yağının vücuda eşit olarak yayılması ve dostlarımızla bağ kurulması için en önemli bakım süreçlerinin başında tarama seansları gelir. Bu nedenle de köpek sahiplenme kararı öncesi köpek tarakları arasından seçim yapmanız önemlidir.

Dostunuzun Tüm İhtiyaçları İçin…

Petlebi.com adresinde köpek sahiplenme öncesi tüm ihtiyaçlarınızı en uygun fiyatlarla karşılayabilir, dostunuzun yeni yuvasına en konforlu şekilde alışmasını kolaylaştırabilirsiniz. Henüz dostunuza kavuşamadıysanız köpek sahiplenme İstanbul, köpek sahiplenme Ankara ve köpek sahiplenme İzmir gibi filtreleme seçeneklerinden yararlanarak bulunduğunuz ile en yakın köpek sahiplenme ilanlarını görüntüleyebilirsiniz. En kısa sürede dostunuza kavuşmanız ve köpek sahiplenme kararı verdiğiniz o anı mutlulukla hatırlamanız dileğiyle!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı