Köpekler

Köpekleri Serinleten Ürünler ve Kullanımı

Sıcak yaz aylarında köpeklerin ciddi anlamda bunalabildiğini söylemek doğru olacaktır. Özellikle de uyku sorunu yaşayabilen patili dostlarımızın rahatlaması adına bazı ürünleri kullanmamız gerekebilir. Yazımızın devamında köpekleri sıcaktan koruyan ve onları serinleten ürünlerden ve bu ürünleri nasıl kullanmanız gerektiğinden bahsediyor olacağız.

Yaz aylarında köpek serinletici ürünler başta soğutucu köpek yatakları, soğutuculu su ve mama kabı ve soğutuculu boyun tasmasından oluşmaktadır. Her birinin farklı bir kullanım şekli vardır ve mutlaka kaliteli olanları tercih edilmelidir.

Soğutuculu Köpek Boyun Tasması ve Kullanımı

Köpekler sıcak yaz aylarında kendini serin tutacak yerler arar. Köpek sahipleri bu konuda gerekli aksiyonu hızlıca almalıdır. Köpek serinleten ürünler arasında olan soğutuculu boyun tasması aslında kullanmanız gereken ürünler arasındadır. Bu ürünün içeriğinde kolayca çıkarılabilen sıvı yer almaktadır. Bu sıvı buzdolabına bırakılarak soğutulur ve ardından tasmanın içine yerleştirilir. Gerçekten köpeğinizin serinlemesi adına son derece güzel bir seçenektir. Ayrıca bu tasma köpeğe doğrudan temas etmez. Çünkü üründe özel bir malzeme kullanılır ve haliyle köpeğiniz rahatsız olmadan serinlemeye devam eder.

Soğutuculu Su ve Mama Kabı

Yine sıcak dönemlerde patili dostunuzun rahatlığını düşünüyorsanız, soğutuculu su ve mama kabı alabilirsiniz. Bu ürünlerde birden fazla ekipman yer alır. Yani 3 parçadan oluşan soğutuculu su ve mama kabının üst kısmında mama ve su kabı, orta kısmında köpeğin serinlemesini sağlayacak parça, alt kısımda ise kapak bulunmaktadır. Ek olarak alt kapak kaymayacak şekilde dizayn edilmiştir. Ortamın sıcaklığına göre taze ve soğuk su tutan bu ürün sayesinde patili dostunuzun suyu ve maması serin kalacaktır.

Köpeğinizi Serinletecek Soğutucu Mat ve Kullanımı

Soğutucu matlar da köpeğinizi rahatlatan ve serinleten ekipmanlardandır. Farklı boyutlarda üretildiği için kedilerde de kullanılabilir. Bu matların içeriğinde özel bir jel bulunur ve ortalama 10 dereceye kadar ısıyı düşürerek köpeğin serinlemesini sağlar. Bununla beraber köpeğinizin vücut sıcaklığını emdiği için ideal ısıya ulaşmasını garanti eder. Ortam ısısına göre 4 saate kadar köpeğinizin serinlemesini sağlayan soğutucu mat, toksik madde içermemektedir.

Köpek Soğutma Yatağı ve Kullanımı

Köpeklerin serinlemesini sağlayan bir diğer ürün, soğutma yataklarıdır. Asıl amacı köpeğinizin serin bir yerde dinlenmesini sağlamak olan bu ürünlerin tıbbi yararları da vardır. Öncelikle köpeğinizin sıcak yaz aylarında aşırı yüksek vücut ısısına sahip olması farklı olumsuzlukları beraberinde getirebilir. Öyle ki sıcak çarpması nedeniyle hayatını kaybeden köpeklerin varlığından da söz etmek mümkündür.

Köpekler için son derece ideal bir seçim olan soğutuculu köpek yatakları aynı zamanda ağrılara da iyi gelmektedir. Kalça veya dirsekteki incinmeler için de bir nevi tedavi görevi üstlenen köpek soğutma yatağının eklem ve ayak bileği iltihaplanmaları için de tavsiye edildiği unutulmamalıdır.

Köpek soğutma yatağı farklı boyutlarda üretildiği için patili dostunuza en ideal olanını tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde jel yataklar dondurucu ya da buzdolabına konularak soğutulabilir. Evcil hayvanların yatışmasını sağlayan soğutma yataklarının son zamanlarda çokça tercih edildiği unutulmamalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı