Kedi Cinsleri

Ragamuffin Kedi Irkı Karakteri, Bakımı ve Genel Özellikleri

Son zamanlarda Ragamuffin kedi ırkı hakkında bazı araştırmalar yapılmaktadır. İlk olarak bu kedi cinsinin kökeni tam olarak bilinmemekle beraber Amerika’da tanınan bir kedi ırkı olduğu söylenebilir. Ancak sevimli bir karaktere sahip olmamaları nedeniyle kısa sürede tüm dünya tarafından kabul gördüğü unutulmamalıdır. Ortalama 15 sene yaşayan bu kredilerin ağırlığı 7 kilograma kadar çıkabilmektedir. Günümüzde kontrollü olarak üretilen bu kedi dostlarımızın son zamanlarda ciddi rağbet gördüğünü de söyleyebiliriz. Her zaman sahiplenici bir karaktere sahip olan bu kedilerin sevimli ve zeki olduklarını da unutmamanızda yarar var. Şimdi Ragamuffin kedisi fiziksel özellikleri ve diğer detayları birlikte inceleyelim.

Ragamuffin Kedisi Fiziksel Özellikleri

Ortalama 5.5 kg olan Ragamuffin kedisinin tüyleri çok yumuşak ve uzundur. Tüyleri çikolata rengi, leylak, krem, kızıl, mavi, siyah ve tarçın renginde olabilir. İri kedi ırkları arasında olan Ragamuffin kedisi kafaları vücutlarından büyüktür. Kulakları dik ve geniş olmakla beraber dikkat çeken en önemli fiziksel özelliği, anlamlı bakan gözleridir.

Ragamuffin Kedisi Karakteristik Özellikleri

Ragamuffin kedisi çocukları çok sever. Yabancılarla da iyi anlaşan bu kedilerin oyun oynamaya bayıldığını söylemek doğru olacaktır. Yine de iyi bir oyuncu değildirler. Ayrıca insanları takip etme özelliğiyle tanınan Ragamuffin kedi ırkının köpeklerle de arası iyidir. Günümüzde köpekli aileler de bu kedi cinsini rahatlıkla ev ortamında besleyebilir. Adapte olma sorunu yaşamazlar ancak hiçbir şekilde ev dışına çıkarılmamalıdır. Son olarak zeki olan bu kedi ırkının konuşkan olmadığını söylemek gerekiyor. Sakin bir yapıda olan bu kedinin diğer kedi ırkları gibi tek takılmayı sevmediğini unutmayın. Bu yüzden gün içinde uzun süre tek başına bırakmamanızı öneriyoruz. 

Ragamuffin Kedi Irkı Bakımı Nasıl Olmalı?

Ragamuffin kedi bakımı son derece pratiktir. Tüyleri ipeksi olduğundan kolayca taranabilir. Ayrıca kulakları çok geniştir ve bu nedenle kısa sürede kirlenebilir. Ragamuffin kedisi sahiplenenler kulak temizliği için mutlaka veteriner hekimden yararlanmalıdır. Ağız ve diş bakımına da önem vermeniz gerekir. Aslında bu süreç tüm kedi ırklarının bakımı için gereklidir ancak Ragamuffin kedisi çok narin bir yapıda olduğundan ekstra dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı