Köpek Bakımı ve SağlığıKöpekler

Yavru Köpek Bana Nasıl Alışır?

Yavru Köpek Nasıl Alışır

Yavru köpek bana nasıl alışır sorusu yavru köpek sahiplenecek veya yeni sahiplenmiş kişilerin en merak ettikleri konulardan birisidir. Yavru köpekler oldukça oyun canlısı ve hareketlidir. Yavru köpek sahiplenen kişiler yavru köpek ile oyunlar oynamak onunla yakın bağ kurmayı başarırlar. Köpekler oldukça sevecen canlılardır. Yavru köpekler ile arkadaş olmak için fazladan bir uğraşa gerek yoktur. Genellikle yavru köpekler herkesi oyun arkadaşı olarak gördüğünden yavru köpekler ile bağ kurmak yetişkin köpekler ile bağ kurmaktan daha kolaydır. Yavru köpekler sürekli kendilerini sevdirmek ve oyun oynamak isterler eğer sahiplendiğiniz yavru köpek ile sürekli oyun onarsanız yavru köpeğinizin size alışması uzun sürmeyecektir. 

Yavru Köpek Bakımı Nasıl Yapılır?

Yavru köpekler oldukça hareketli ve oyun meraklısıdırlar. Yavru köpekler ile yakından bağ kurmak istenir ise mutlaka onlarla oyun oynanmalıdır. Yavru köpekler oldukça sevgi istedikleri için sürekli onlarla ilgilenmek gerekmektedir. Yavru köpekler mutlaka yavru köpek maması ile beslenmelidir. Yavru köpek mamaları yavru köpekler için gerekli olan vitamin ve mineralleri içerdiği için bağışıklık sistemlerinin güçlenmesine ve sağlıklı gelişmelerine katkı sağlar. Yavru köpek sahiplenen kişiler Yavru köpek bana nasıl alışır sorusunu oldukça sık sormaktadır. Yavru köpeklerin sahiplerine alışmaları için mutlaka yavru köpekler ile ilgilenilmelidir. 

Yavru Köpek Sahibine Nasıl Alışır?

Yavru köpekler hareketli canlılardır. Yetişkin bir köpekten daha hareketli olan yavru köpekler oldukça ilgi isterler. Yavru köpeğiniz ile fazla ilgilenmediğinizde sahiplerine küsebilirler bu yüzden mutlaka yavru köpek sahiplenirseniz onunla oldukça fazla ilgilenmeli, oyunlar oynamalı ve yürüyüşler yapmalısınız. Yavru köpek bakımı yetişkin köpek bakımında olduğu gibi köpeğin cinsine göre farklılık göstermekle birlikte yavru köpekle ilgilendiğiniz sürece yavru köpek sizi hemen benimseyecektir. Yavru köpek bana nasıl alışır sorusu yavru köpek sahiplerinin en merak ettikleri sorudur. Yavru köpek sizi sahibi olarak görmesini isteniyor ise mutlaka ona emirler verin yoksa büyüdüğünde sizin sözünüzü dinlemez. Yavru köpek bakımında eğitim oldukça önemlidir. Köpek eğitimi köpek küçükken verilmelidir ki köpek bu eğitimleri alışkanlık haline getirebilsin. 

Yavru Köpek Bakarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yavru köpek bakımı yetişkin köpek bakımından daha zordur. Yavru köpek bakımında mutlaka köpek ile oyunlar oynamalı, onunla ilgilenmelisiniz. Yetişkin köpekte yavru köpeğe yakın istekleri olsa da köpekler yaşı büyüdükçe daha yavaş hareket ettikleri için oyun oynarken uzun süreler yerini kısa sürelere bırakır. Bu yüzden yavru köpek ile ilgilenmek yetişkin bir köpek ile ilgilenmekten daha zordur. Köpek eğitimi mutlaka yavruyken verilmelidir. Bu eğitimlerin köpeğin alışkanlığı haline gelerek devamlı olarak sahibinin sözünü dinlemesi gerekiyorsa ki gereklidir eğitim köpeğe yavruyken verilmelidir. Yavru köpek bana nasıl alışır sorusunun yanıtı olarak yavru köpeğiniz ile ilgilenmekten ve oyun oynamaktan kaçınmayın olarak verilebilir. Fakat bu durumda yavru köpeğinizin sizin sahibi olduğunu bilmesi için mutlaka ona eğitim vermelisiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı